Już po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs na „Najładniejszą Matematyczną Gazetkę Ścienną”. W konkursie wzięło udział 10 gazetek przygotowanych przez uczniów klas II b, III b i IIIc. Tematyka była różna, jednakże związana z matematyką. Niektórzy uczniowie wykazali się dużą oryginalnością.

Po analizie wszystkich prac pod kątem: pomysłowości, estetyki, widocznego wkładu pracy uczniów oraz wartości merytorycznej, komisja w składzie: p. Ilona Jastrzębowska, p. Jolanta Urbanik, Marcelina Sienkiewicz (II a), Igor Kaliszka (II a), Zuzanna Śliwiak (II d), Katarzyna Mączka (II d) jednoznacznie uznała za najlepszą -  gazetkę wykonaną przez uczennice klasy III b - Aleksandrę Czupryńską i Julię Grabowską. Wyróżnienie otrzymała praca uczennic, również z klasy III b – Julii Karapudy i Zuzanny Połchowskiej.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział, a zwycięzcom gratuluję. Zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Organizator konkursu – J. Urbanik

Warsztaty w teatrzeW dniu 07.05.2018r. w ramach projektu "Ze szkołą za pan brat" 30 osobowa grupa gimnazjalistów odwiedziła Gorzów.
Ciekawym elementem wycieczki były warsztaty tetralne przeprowadzone przez aktora z teatru im. Juliusza Osterwy, a także możliwość zobaczenia teatru od kulis.
Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą podczas pobytu na kręgielni.
Uczniowie oglądali także film, po którym odbyła się dyskusja.
W trakcie wyjazdu  młodzież była także w KFC.

1W dniu 14.03.2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Liczby Pi, organizatorami którego była klasa II b pod kierunkiem pani Jolanty Urbanik.

W ramach tego dnia uczniowie mogli poznać wiele ciekawostek związanych z liczbą π, wziąć udział w loterii fantowej, w której, aby otrzymać gadżet wystarczyło odpowiedzieć na pytanie związane ze słynną Ludolfiną. Ponadto mogli posilić się „ciastkiem z tą magiczną liczbą”.

20171201 101546Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, dnia 1.12.2017r. w SP 1 w Barlinku odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS pod hasłem "Mamy czas rozmawiać". Organizatorem konkursu był Wydział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Myśliborzu.

LOGO UE2

Zbliża się koniec roku szkolnego 2017/2018, tym samym zakończenie pierwszego roku realizacji zajęć w ramach projektu „Ze szkołą za pan brat – rozszerzona edukacja przyrodnicza, matematyczna i informatyczna w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu”. Różnorodność form wsparcia, nabór uczniów prowadzony zgodnie polityką równości szans w dostępie do projektu umożliwiły prawidłową realizację założeń programowych poszczególnych rodzajów zajęć, a nade wszystko celów projektowych.