20171201 101546Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, dnia 1.12.2017r. w SP 1 w Barlinku odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS pod hasłem "Mamy czas rozmawiać". Organizatorem konkursu był Wydział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Myśliborzu.

W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 9 zespołów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna (zwyciężczynie szkolnego etapu konkursu) w składzie: Natalia Pluskota (IIIb), Sandra Nowacka (IIIb), Amelia Cel (IIIc) i Magdalena Jankowska (IIIc).

W ramach konkursu trzeba było wykonać pracę plastyczną i rozwiązać test wiedzy. Plakat autorstwa N. Pluskoty zdobył największe uznanie jury. W klasyfikacji ogólnej reprezentantki naszej szkoły zajęły III miejsce. Gratulujemy.

„Zdrowe życie – ważna sprawa, dobra dieta to podstawa”

W poniedziałek 20.11.2017 r. klasy: IIa, IIb i IIc uczestniczyły w spotkaniu z kierownikiem Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Myśliborzu – Panią Reginą Giniewicz na temat zdrowego stylu życia. W oparciu o prezentację multimedialną „Zdrowe życie – ważna sprawa, dobra dieta to podstawa” został omówiony "talerz zdrowia", zasady zbilansowanej diety i wpływ odżywiania oraz systematycznej aktywności ruchowej na jakość życia każdego człowieka. W dalszej części spotkania uczniowie ćwiczyli umiejętność właściwego komponowania posiłków, poszerzali swoją świadomość konsumencką. Na koniec wszyscy otrzymali broszury edukacyjne Programu „Trzymaj Formę” dla uczniów i rodziców. Prowadząca zachęcała również młodzież do korzystania ze strony internetowej wspomnianego programu: www.trzymajforme.pl.

Uroczyste obchody 99-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się mszą świętą w Kolegiacie pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Iwony Cichej i p. Marcina Guli przygotowali montaż słowno - muzyczny poświęcony obchodom Święta Niepodległości. Występ przed zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Myśliborza wzbudził podziw i  zainteresowanie zgromadzonych.

LOGO UE2

Od 2 X 2017 r. w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu odbywają się zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Ze szkołą za pan brat rozszerzona edukacja przyrodnicza, matematyczna i informatyczna w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wszyscy wiemy, że nie ma nic lepszego dla zdrowia i na dobry humor niż solidna porcja ruchu.
My, II b postanowiliśmy spędzić listopadowe popołudnie na sportowo. We wtorek, 14.11.2017 r. pod opieką wychowawczyni i jednej z mam, wybraliśmy się do gorzowskiego Parku Trampolin "Fun Jump".