Warsztaty w teatrzeW dniu 07.05.2018r. w ramach projektu "Ze szkołą za pan brat" 30 osobowa grupa gimnazjalistów odwiedziła Gorzów.
Ciekawym elementem wycieczki były warsztaty tetralne przeprowadzone przez aktora z teatru im. Juliusza Osterwy, a także możliwość zobaczenia teatru od kulis.
Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą podczas pobytu na kręgielni.
Uczniowie oglądali także film, po którym odbyła się dyskusja.
W trakcie wyjazdu  młodzież była także w KFC.

LOGO UE2

Zbliża się koniec roku szkolnego 2017/2018, tym samym zakończenie pierwszego roku realizacji zajęć w ramach projektu „Ze szkołą za pan brat – rozszerzona edukacja przyrodnicza, matematyczna i informatyczna w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu”. Różnorodność form wsparcia, nabór uczniów prowadzony zgodnie polityką równości szans w dostępie do projektu umożliwiły prawidłową realizację założeń programowych poszczególnych rodzajów zajęć, a nade wszystko celów projektowych.

20171201 101546Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, dnia 1.12.2017r. w SP 1 w Barlinku odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS pod hasłem "Mamy czas rozmawiać". Organizatorem konkursu był Wydział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Myśliborzu.

„Zdrowe życie – ważna sprawa, dobra dieta to podstawa”

W poniedziałek 20.11.2017 r. klasy: IIa, IIb i IIc uczestniczyły w spotkaniu z kierownikiem Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Myśliborzu – Panią Reginą Giniewicz na temat zdrowego stylu życia.

1W dniu 14.03.2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Liczby Pi, organizatorami którego była klasa II b pod kierunkiem pani Jolanty Urbanik.

W ramach tego dnia uczniowie mogli poznać wiele ciekawostek związanych z liczbą π, wziąć udział w loterii fantowej, w której, aby otrzymać gadżet wystarczyło odpowiedzieć na pytanie związane ze słynną Ludolfiną. Ponadto mogli posilić się „ciastkiem z tą magiczną liczbą”.