Zdrowe życie

„Zdrowe życie – ważna sprawa, dobra dieta to podstawa”

W poniedziałek 20.11.2017 r. klasy: IIa, IIb i IIc uczestniczyły w spotkaniu z kierownikiem Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Myśliborzu – Panią Reginą Giniewicz na temat zdrowego stylu życia.

W oparciu o prezentację multimedialną „Zdrowe życie – ważna sprawa, dobra dieta to podstawa” został omówiony "talerz zdrowia", zasady zbilansowanej diety i wpływ odżywiania oraz systematycznej aktywności ruchowej na jakość życia każdego człowieka. W dalszej części spotkania uczniowie ćwiczyli umiejętność właściwego komponowania posiłków, poszerzali swoją świadomość konsumencką. Na koniec wszyscy otrzymali broszury edukacyjne Programu „Trzymaj Formę” dla uczniów i rodziców. Prowadząca zachęcała również młodzież do korzystania ze strony internetowej wspomnianego programu: www.trzymajforme.pl.

© 2017 Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza.

Please publish modules in offcanvas position.