Narodowe czytanie

banerpoziomywyspianski 1504003402Kolejny raz uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza wraz z pracownikami Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz zaproszonymi gośćmi wzięli udział w akcji "Narodowe czytanie". Tegoroczna edycja dotyczyła czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego i miała wyjątkową oprawę. Uczestnicy spotkali się w sobotę 2 września 2017r. w sali widowiskowej Myśliborskiego Ośrodka Kultury.

Nasze gimnazjum reprezentowali m.in. pani dyrektor Janina Sulejewska, nauczyciele Monika Pawlak, Marcin Gula, Aleksandra Partyńska, Helena Juszczak, uczniowie Olga i Antoni Matusiak, Amelia Cel, Barbara Partyńska, Igor Kaliszka, Jakub Wiśniewski. Poza czytającymi wystąpili tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego "Estera" oraz Kapela pod kierownictwem pana Jerzego Okulewicza. Został przeczytany akt I dramatu. Wszyscy doskonale poradzili sobie z wyznaczonymi rolami zaś muzyka i tańce miedzy poszczególnymi scenami wprowadzały nastrój charakterystyczny dla wiejskiego wesela.

 

© 2017 Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza.

Please publish modules in offcanvas position.